Csicsókás buci

FavoriteLoadingHozzáadás a Kedvencekhez
Csicsókás buci
Értékelés...

Soha nem kóstoltam még a csicsókát, csak itt-ott olvastam, hallottam róla. Aztán a napokban bevásárlás közben ott szemezett velem, én meg bepakoltam egy kisebb adagot a kosárba, hogy majd valamit kezdek vele. : ) Szóba…akarom mondani gondolatba jött a nudli, a gombóc, a püré, stb., közben pedig valami kenyérféleség is kellett volna, így egy hirtelen ötlettől vezérelve, megfőztem és belegyúrtam egy zsemletésztába : ) Ééééés….. az történt, hogy gyúrás, aztán a kelsztési idő lejárta után “tészta-állag-vizsgálat”, majd formázás közben teljesen elkeseredtem, mert úgy tűnt, hogy nem lesz belőle semmi. Megkelt, ezzel nem volt gond, csak kicsit darabos maradt a csicsóka, így nem lehetett szépen formázni, stb., megmondom őszintén, hogy már majdnem lemondtam róla, de úgy voltam vele, hogy ha már dolgoztam vele, akkor adok neki egy esélyt még a sütőben. És milyen jól döntöttem : ) Valami brutál jó állagú, és nagyon finom, kicsit pikáns, különleges zsemlém lett. Egyet még forrón, “száj-leégetve” elcsipegettem, mert ugye meg kellett kóstolni : ) Lehet rajta enyhén érezni a csicsókát, nem tudom, hogy másnak ez előny vagy hátrány, nekem kifejezetten tetszett : )

Hozzávalók:

  • kb. 140 g csicsóka (pucolva, héj nélkül volt ennyi, ez kb. 2-3 db)
  • 250 g Diabestar Prémium Sütőkeverék (ezt használtam, vagy helyette*)
  • 1 púpozott tk só
  • 1/2 csomag porélesztő
  • 1 ek olvasztott kókuszolaj
  • kb. 1 dl langyos víz

A csicsókát megpucoljuk, puhára főzzük, kihűtjük, krumplinyomóval áttörjük, vagy botmixerrel pürésítjük. (ez lehet, hogy jobb megoldás, mert nekem a krumplinyomóval kicsit darabos maradt, ami megnehezítette a gyúrást, formázást). A csicsókához adjuk a többi hozzávalót és rugalmas tésztát gyúrunk, (a vizet lassan adagolva), letakarva meleg helyen kb. 50-60 percet pihentetjük. A megkelt tésztát tetszőleges részre osztjuk, (én 5 részre osztottam), megformázzuk, sütőpapíros tepsire tesszük és újra pihentetjük kb. 20 percet. (A formázásnál nekem kellett hozzá még egy kis liszt, lisztes kézzel formáztam.) Közben egy edénybe vizet öntünk, betesszük a sütő aljára és előmelegítjük kb.180-190 fokra, majd készre sütjük a zsemléket. (Gázsütőben 5-ös fokozaton kb. 25 percig sütöttem.)

* Diabestar liszt helyett bármilyen kelt tésztához alkalmas liszt jó, pl. durum, tönköly, Diawellness 50%-os liszt, Diawellness Sütőliszt, Diawellness Zero6 liszt más liszttel keverve, stb.

Az egész adag ch tartalma kb. 120 g, 5 db zsemle esetén 24 g ch/db, 100 g zsemle 28 g szénhidrátot tartalmaz.

A Facebook-on itt tudsz csatlakozni: fittkonyha.info

IMG_20150418_095045

Hozzászólások

Az email címed csak te láthatod Required fields are marked *

Ellenőrzőkód: *

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..