Gluténmentes puncstorta
Amióta az eszemet tudom, rajongtam a puncs ízért. Puncstorta, puncsfagyi (pedig annyira nem is vagyok “fagyis”), puncsos mignon, puncs puding, szóval minden : ) Azt viszont nem tudom megmondani, hogy mikor ettem utoljára ilyesmit. Mármint mielőtt elkészült volna ez a tuti finom, “mindenmentes” puncstorta. Ráadásul egymás után kétszer is elkészült… ugyanis első alkalommal a máz, illetve a kinézete nem igazán volt vállalható, viszont az íze… tényleg nagyon-nagyon finom volt. Így “nagy bánatomra” újra meg kellett sütni : D Egyébként pofon egyszerű a dolog, csak így leírva tűnik hosszúnak, meg talán kicsit bonyolultnak, de tényleg nem az. És hihetetlen, hogy tényleg “mindenmentes” és mennyire nagyon finom és hasonlít az igazira. Ja… és a töltelékből szerintem brutál finom puncsgolyót is lehet készíteni ; )
A piskótához a csomagoláson lévő receptet használtam (ha nem fontos, hogy tojásmentes IS legyen, akkor a tojásos Szafi Free piskótával készítve is tökéletes, viszont akkor kevesebb lesz a levágott piskóta rész), a mázat pedig Julika vegán puncstortája alapján készítettem (eredeti recept ITT), csak én kihagytam belőle a vizet.
Egy korábbi puncstorta recept ITT.
Hozzávalók a piskótához:
(18 cm-es tortaformához)
- 250 g Szafi Free hajdinás piskóta liszt
- 20 g Szafi Reform négyszeres erejű édesítő
- 30 g almaecet (vagy frissen facsart citromlé)
- 200 g víz
- vanília aroma
- 100 g reszelt alma (apró lyukú reszelőn reszeltem)
A töltelékhez:
- kb. 150 g rész a kész piskótából
- 50 g Szafi Free narancsos-csokis ízű hajdina keksz/kása alap
- 1 csapott tk holland kakaópor (de el is hagyható)
- 1 csapott tk instant kávé
- édesítő ízlés szerint
- csipetnyi só
- rum aroma
- 100 g Szafi Free piros bogyós lekvár (ezt használtam)
A kenéshez:
(elhagyható)
- 30 g Szafi Free piros bogyós (vagy sárgabarack) lekvár
A mázhoz:
- 20 g málnalé (nekem kb. 50 g fagyasztott málnából lett 20 g lé)
- 10 g citromlé
- rum aroma
- 50 g por eritrit
A piskótához a lisztkeverék kivételével, kézi habverővel elkeverjük a hozzávalókat, majd a lisztkeveréket is hozzáadva csomómentesre keverjük. Sütőpapírral bélelt tortaformába öntjük és előmelegített sütőben megsütjük. (180 fokon kb. 25 perc, de ez sütőfüggő, tűpróbával kell ellenőrizni.) Rácson hagyjuk kihűlni.
A kihűlt piskótát félbevágjuk, és a két piskóta belsejéből “lenyesegetünk” összesen kb. 150 grammnyit. Ehhez adjuk a töltelék további hozzávalóit és összegyúrjuk. Meg kell kóstolni a tölteléket, nekem sikerült nagyon jól eltalálni az ízt, tényleg nagyon jó puncs íze lett szerintem. Próbáltam kakaóporral is és anélkül is, és nekem jobban ízlett kakaópor nélkül. (Pont elég volt a kása alapban lévő kakaópor, de tényleg kóstolni kell, mert ez ízlés dolga.)
A piskótalapot visszatesszük a formába, lekenjük lekvárral, rátesszük a tölteléklet, kanállal elsimítjuk, majd befedjük a másik piskótalappal. (Első alkalommal nem kentem le lekvárral, szerintem úgy is nagyon finom volt.)
A mázhoz a felolvasztott málnát egy szűrűn átpasszírozzuk, úgy hogy 20 g lé legyen belőle. Hozzáadjuk a citromlevet, aromát, édesítőt, összekeverjük, kicsit pihentetjük, majd elsimítjuk a torta tetején és hűtőbe tesszük.
Szénhidrát és kalória:
Az egész adag kb.: 260 g ch és 1240 kcal.
100 g kész torta: 34 g ch és 163 kcal.
———————–
Anyukám is elkészítette :) (Én pedig jól betoltam az arcomba :D )
A Facebook-on itt találsz meg: fittkonyha.info
Az Instagramon pedig ITT tudsz követni (Ott viszont nem csak étel/életmód posztok vannak, szóval csak erős idegzetűeknek : ) )