Az eper után most egy csomag meggy került ki a fagyasztóból… : ) Szerintem nagyon finom lett, olyasmi a krém, mint valami meggyes krémes joghurt. Pedig nincs is benne joghurt : )
Hozzávalók a piskótához:
- 2 tojás
- 25 g durumliszt
- 25 g Diawellness Zero 6 liszt
- 1 tk sütőpor
- 2 ek víz
- 10 g Diawellness négyszeres erejű édesítő
Krém:
- 250 g meggy (plusz nekem kb. 100 g volt a leve, amit szintén hozzáadtam)
- 3 dl tej
- 1 csomag vaníliás pudingpor
- édesítő ízlés szerint (nálam kb .15 g Diawellness négyszeres erejű édesítő)
- 1 púpozott tk étkezési zselatin
- 100 g habtejszín plusz 10 g Diawellness négyszeres erejű édesítő
A piskótához a tojásokat az édesítővel kézi mixer magas fokozatán fehéredésig keverjük (jó pár perces művelet), rászitáljuk a lisztes-sütőporos keveréket és kézi habverővel óvatosan összeforgatjuk. Kikent, lisztezett vagy sütőpapírral bélelt formába öntjük és előmelegített sütőben megsütjük. Gázsütőben 4-es fokozaton kb. 10-12 percig sütöttem, 19×19 cm-es formát használtam. Nem lett túl magas a piskóta, ha valaki magasabbat szeretne, akkor érdemes 3 tojásból csinálni (+ 25 g liszt és plusz 1 ek vízzel), vagy ezt a mennyiséget 18 cm-es kerek formában sütni. Nekem így is jó volt, mert ezeknél a sütiknél nekem inkább a krém a lényeg : ) A Diawellness liszt helyett lehet durumlisztet is vagy zabpehelylisztet is használni.
A krémhez a habtejszín kivételével a hozzávalókat összekeverjük és alacsony hőfokon, állandó kevergetés mellett összefőzzük. A habtejszínt felverjük az édesítővel, majd a kihűlt meggyes krémhez keverjük kézi habverővel, és ráöntjük a kihűlt piskótára, hűtőbe tesszük egy éjszakára.
Az egész adag ch tartalma kb. 105 g, én 9 nagyobb szeletre vágtam, így 12 g ch/szelet. 100 grammra kiszámolva: 13 g ch/100 g kész süti.
A Facebook-on itt tudsz csatlakozni: fittkonyha.info